Może być zdjęciem przedstawiającym mapa, niebo i tekst „Nicka Drezno Legnica Kepno Wrocław Liberec Radom Lubawka Lublin Opole Częstochowa Kielce Praga Hradec Králové Chelm Jesionik Katowice Tarnobrzeg CZECHY Zamość Milevsko Ostrawa Igława Olomuniec Tamnów Rzeszów Oleszyce Czeskie Budziejowice Brno Nowy Są…cz Zylina Lwo Uhersky Brod Sanok Pulkau Linz Drohobycz Melk Paneka Bystrzyca OWACJA Wiedeń Koszyce Bratysława Sławsko windy.com Uzho Ternitz juSalgótarján algótarján Gyár Miszkolc Ibrány Chust Baia Mare”

Nad południową Polskę nasunęła się kolejna fala opadów. W nocy przeszła pierwsza, teraz przechodzi druga. To ta fala będzie najbardziej wilgotna. Obecnie pada nad całym regionem.

 Występują zarówno opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem a wyżej pada śnieg. Z racji temperatury balansującej w okolicach 0°C, nie wszędzie jego pokrywa wzrasta. Zmieni się to w nocy, kiedy to głównie na Pogórzu Karpackim należy się spodziewać solidnej śnieżycy. W innych miejscach przejściowo również możliwy jest śnieg, ale przeważać będą opady deszczu. Jutro w dalszym ciągu silne opady.

Niektórzy już wieszczą, że prognozy się nie sprawdziły, bo miało spaść pół metra śniegu. Być może niektóre zapowiedzi mówiły o takim przyroście w ciągu jednej doby, ja jednak trzymam się swojej wersji, według której spadnie w obszarach podgórskich 20-40 cm, lokalnie 50 cm ale do piątku. Zainteresowanych szczegółami odsyłam do ostrzeżenia widocznego u samej góry.
Na mapce widzicie z kolei główną strefę opadów, którą zaznaczyłem czerwonym kółkiem. Ta strefa z każdą godziną będzie się przybliżać do naszego regionu.
Źródło mapy: windy.com
meteo malopolska baner