131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 7

Dziś obszar naszego regionu był pod wpływem słabego klina wyżowego z południowo-wschodniej Europy, a więc pogoda przejściowo się poprawiła. Z zachodu nadciąga jednak chłodny front, związany z głębokim niżem, którego centrum jutro znajdzie się nad południową Szwecją. O nadchodzącej zmianie pogody świadczy również dość szybki spadek ciśnienia, które od dzisiejszego poranka do wieczora obniżyło się już o ok. 10 hPa i nadal będzie spadać. Zapraszam na szczegóły prognozy na kolejną dobę.

 NOC

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, ale padać nie będzie. Dość ciepło. Temperatura minimalna obniży się do ok. 6/12°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, dochodzący w porywach do 40-55 km/h, na Podhalu (szczególnie w powiecie tatrzańskim), wiatr momentami silny, do 60-75 km/h. Wysoko w górach do 90-100 km/h. Powieje przeważnie z południowego-zachodu.

ŚRODA

Jutro początkowo chmur dużo, ale z pojawiającymi się przejaśnieniami. W miarę upływu godzin, od północnego-zachodu wraz z nasuwaniem się frontu, zachmurzenie wzrośnie do całkowitego i wszędzie należy się spodziewać opadów deszczu, niekiedy intensywnych. Wieczorem na Podhalu przejściowo może się pojawić deszcz ze śniegiem lub śnieg. Lokalnie możliwe są również burze, choć im dalej na wschód i południowy-wschód, tym szansa na te zjawiska będzie większa. W czasie burz padać może ulewnie, niewykluczony jest także drobny grad. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 14/20°C, ale wraz z przechodzeniem frontu zacznie spadać i wieczorem będzie już o ok. 10°C chłodniej. Wiatr umiarkowany i dość silny, w czasie burz silny, najpierw powieje z kierunków południowych, po przejściu frontu skręci na zachodni i północno-zachodni.

W czwartek i słońce i chmury, ale deszcz popada jedynie miejscami, zrobi się chłodniej. W dalszym ciągu dokuczał będzie dość silny wiatr. W piątek także możliwy jest przelotny deszcz ale i przejaśnienia też się pojawią. Temperatura nie ulegnie zmianom. Wiatr dalej powieje dość mocno.

meteo malopolska baner