398 18674

W lesie w Lipnicy Wielkiej znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej . Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

We wtorek w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w lesie w Lipnicy Wielkiej. Pocisk moździerzowy został znaleziony pod drzewem w odległości kilkunastu metrów od drogi dojazdowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, którzy zabezpieczyli miejsce znaleziska przed dostępem dla osób postronnych i do czasu przyjazdu saperów. Dzisiaj pocisk został zabezpieczony i zabrany przez wojskowych saperów.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

KPP Nowy Targ