131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 12

Środa była ostatnim dniem, kiedy w większości regionu świeciło słońce. Po południu i wieczorem, gdzieniegdzie utworzyły się chmury kłębiaste niosące deszcz. W tej chwili pada m.in w okolicach Wadowic, Zatoru, czy Andrychowa. Pojawiają się też tam pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Jest to zapowiedź większych zmian w pogodzie w kolejnych dniach. Wkraczamy w okres bardzo niestabilnej i zmiennej, oraz wilgotnej pogody. O tym jednak opowiem Wam jutro, teraz przejdźmy do prognozy na czwartek.

 NOC

W ciągu nocy miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze, w czasie których popada ulewnie, a także zerwie się silniejszy wiatr. Na termometrach ujrzymy ok. 10/13°C. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

CZWARTEK

Jutro przewaga zachmurzenia dużego z przejaśnieniami i przelotnymi, dość licznymi opadami deszczu, które mogą się już przytrafiać od rana. Możliwe będą również burze, których również będzie zdecydowanie więcej niż dziś.  W ich czasie popada ulewnie, do 15/25 mm, niewykluczony jest również drobny grad. (Szczegóły w zakładce Prognoza burz). Wiatr z kierunków zmiennych, słaby i umiarkowany, w czasie burz może powiać mocniej.

W piątek chłodniej i przelotny deszcz. W sobotę popada miejscami. W niedzielę także możliwy deszcz i lokalne burze.

meteo malopolska baner