20210504 112025 0000

Po niemal letnim początku tygodnia, kolejne dni to powrót frontów atmosferycznych, opadów i niższych temperatur. Jakimś tam pocieszeniem niech będzie fakt, że tegoroczni zimni ogrodnicy okazali się dość łaskawi i nie przynieśli nam przymrozków. Najbliższe dni nie będą dla nas łaskawe. Zapraszam na szczegóły prognozy na nadchodzący tydzień.

PONIEDZIAŁEK

Jutro już od samego rana przybywać będzie chmur, aż do wystąpienia opadów deszczu, który będzie miał charakter zarówno ciągły jak i przelotny. Czasami padać będzie mocno, a i jakieś pojedyncze burze też nie są wykluczone. Zanim pojawią się opady to termometry wskażą maksymalnie ok. 12/17°C, ale pod deszczowymi chmurami będzie już chłodniej. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, nieco silniejszy na krańcach południowych.

WTOREK

W nocy z poniedziałku/wtorek w całym regionie intensywne opady deszczu o charakterze ciągłym.  Prognozowana suma opadów za poniedziałek i noc ok. 20/35 mm, lokalnie 40 mm. W ciągu dnia opady będą coraz częściej przybierać charakter przelotny i z każdą godziną będzie ich coraz mniej, a po południu i wieczorem możliwe będą nawet przejaśnienia. To nie będzie zbyt ciepły dzień, bowiem zanotujemy ok. 11/14°C. Odczucie chłodu dodatkowo spotęguje chwilami dość silny wiatr z północnego-zachodu i zachodu.

ŚRODA

W środę nie zabraknie chwil słonecznych, ale głównie po południu przybędzie chmur kłębiastych, które przynosić będą miejscami opady deszczu i burze. W ich czasie padać będzie ulewnie, możliwy jest również grad. Temperatura bez większych zmian, wyniesie ok. 12/16°C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, chwilami nieco silniejszy.

CZWARTEK

Tego dnia również pojawią się rozpogodzenia, ale i miejscami możliwy będzie od czasu do czasu deszcz. W temperaturze bez zmian, zmierzymy ok. 12/16°C a odczucie chłodu spotęguje chwilami dosc silny wiatr z północnego-zachodu.

PIĄTEK

Piątek zapowiada się całkiem sympatycznie. Jeśli popada to słabo i w pojedynczych miejscach. Temperatura bardzo przeciętna. Przewiduję ok. 14/17°C. Wiatr z kierunków zachodnich i południowych, słaby i umiarkowany, w górach możliwy halny.

WEEKEND

Koniec tygodnia z pogodą w kratkę a więc możliwe będzie i słońce i deszcz a temperatura ukształtuje się w zakresie 13/17°C, choć niewykluczone, że w niedzielę zrobi się nico cieplej. Wiatr chwilami może być silniejszy.

 

meteo malopolska baner