131373452 1520663388143832 3564620315943015670 n 28

Wchodzimy w okres punktowych opadów i burz. Dziś był tego doskonały przykład, bowiem zdarzały się miejsca z deszczem, ale nie brakowało też obszarów słonecznych i suchych. Przy tego typu sytuacji, nikt nie jest w stanie przewidzieć, w którym dokładnie miejscu wypiętrzy się chmura burzowa, dlatego ważna jest obserwacja nieba. Przejdźmy teraz do prognozy na jutro.

NOC

W nocy punktowo może popadać a nawet słabo zagrzmieć, ale w przeważającej części regionu będzie sucho. Nad ranem termometry wskażą ok. 10/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

CZWARTEK

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej. Słońca na pewno brakować nie będzie, ale przytrafią się miejsca, gdzie chmur zbierze się więcej i wtedy możliwy jest deszcz i burza. W trakcie wyładowań popada ulewnie, niewykluczony jest również drobny grad. Temperatura odrobinę niższa, ale nadal ciepło. Zapowiadam maksymalnie 19/25°C. Wiatr pólnocno-zachodni, słaby i umiarkowany, silniejszy jedynie w czasie burz.

W piątek bez zmian, ale deszczowo-burzowych miejsc może być więcej. W sobotę zawita do nas chłodny front, który może okazać się dość aktywny i szczególnie po południu i wieczorem przyniesie sporo deszczu oraz burz, niekiedy gwałtownych. Sytuacja może jeszcze ulec zmianie, niemniej jednak warto już ten problem zasygnalizować. Po przejściu frontu ochłodzi się, dlatego niedziela i poniedziałek  przyniosą niższe temperatury.

meteo nowy