20210630 184344 0000

To, co wyprawia pogoda tego lata w całej Europie, niewątpliwie na zawsze zapisze się w historii. Takich burz i nawałnic nie było od bardzo dawna. Podobnie jest również w Polsce, w tym także w naszym regionie. W ciągu ostatnich tygodni, chyba każdy powiat w mniejszym lub większym stopniu odczuł skutki gwałtownych burz. Ostatniej doby nie było inaczej. Do dramatycznych wydarzeń doszło w powiecie myślenickim i nowosądeckim, gdzie dzisiaj miała miejsce powódź błyskawiczna. Na szczęście widać w końcu uspokojenie w pogodzie. Oto szczegóły.

 PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek na słońce można liczyć, ale czasami chmur zbierze się więcej i wtedy możliwy jest przelotny i niezbyt silny deszcz, główne w Karpatach. Lokalnie może również zagrzmieć, ale zjawiska jeśli wystąpią to będą słabe, niemniej jednak może im towarzyszyć mocniejszy deszcz, drobny grad i nieco silniejszy wiatr. Na termometrach umiarkowane wartości rzędu 20/25°C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, nieco mocniej może powiać w Karpatach.
 
WTOREK
We wtorek znów możliwe są silniejsze opady, którym niekiedy towarzyszyć będą burze, niektóre dość gwałtowne z ulewami, gradem i silnym wiatrem. Nie będą to jednak tak silne nawałnice jak do tej pory a na rozpogodzenia tez można liczyć.Temperatura wyniesie ok. 18/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni.
 
ŚRODA
Tego dnia trochę chmur, trochę słońca i jakiś niewielki deszcz też może się gdzieniegdzie przytrafić. Na termometrach bez większych zmian, odnotujemy ok. 18/23°C. Wiatr pólnocno zachodni, okresami może być nieco silniejszy.
 
CZWARTEK
W czwartek podobny typ pogody, słońce na zmianę z chmurami, które tylko gdzieniegdzie mogą przynieść słaby deszcz, Temperatura również nie ulegnie zmianom, gdyż wyniesie ok. 19/23°C. Wiatr północno zachodni, słaby i umiarkowany.
 
PIĄTEK
W piątek na ogół bez opadów, choć chmur na niebie może być sporo. W temperaturze bez zmian, Odnotujemy ok. 20/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich.
 
WEEKEND
Koniec tygodnia dość pogodny a deszcz i burze mogą się przytrafić miejscami i głównie w niedzielę. 
Temperatura zacznie piąć się w górę i w sobotę wyniesie ok. 24/27°C,a w niedzielę może być już nawet ok. 25/29°C.
 
To ocieplenie będzie prawdopodobnie wstępem do kolejnych gorących i bardzo burzowych dni.
meteo nowy