P3750791RABKA-ZDRÓJ, NOWY TARG, ŁOPUSZNA, BIAŁY DUNAJEC, SPYTKOWICE. Na Podhalu rozpocznie się wkrótce akcja szczepień organizowanych przez nowotarską Klinikę LASERMED. Szczepienia – z zachowaniem wszelkich standardów sanitarnych – będą się odbywały w mobilnych punktach, podczas imprez plenerowych w różnych miejscowościach.

Już 25. lipca (w najbliższą niedzielę) Klinika LASERMED wraz z Miastem Nowy Targ zapraszają mieszkańców i turystów na akcję szczepień, która odbędzie w godzinach 10.00 – 18.00 na terenie nowotarskiego lotniska Mobilny punkt szczepień będzie zlokalizowany przy terenie Pikniku Jeździeckiego. 

Plakat8

Szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson będą odbywać się bez wcześniejszej rejestracji – wystarczy dowód osobisty.

Pełny harmonogram akcji  #PodhaleSięSzczepi wygląda tak:

Szczepionki to jedyna skuteczna ochrona przed COVID-19 - przypominają organizatorzy akcji. Chronią one nie tylko osobę zaszczepioną, ale także osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą przyjąć preparatu, dlatego tak ważne jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Warto podkreślić, że przechorowanie nie zapewnia pełnej odporności na panujący obecnie w Europie wariant DELTA.

W mobilnym punkcie szczepień w Łopusznej na wszystkich chętnych będą czekały jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson, które jak pozostałe trzy szczepionki są całkowicie bezpiecznie i zapewniają praktycznie 100-procentową ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją. Każdy z czterech preparatów został dokładnie przebadany przez najwybitniejszych naukowców we współpracy z największymi koncernami farmaceutycznymi. Doktor Grzywacz, właściciel kliniki LASERMED, podkreśla, że od wielu lat przepisuje swoim pacjentom leki i preparaty wyprodukowane przez koncerny, które teraz zajęły się produkcją szczepionek: Pfizer, AstraZeneca, czy Johnson&Johnson. Są to sprawdzeni producenci na świecie, którzy nie mogliby sobie pozwolić na chociażby najmniejsze uchybienia w kwestii bezpieczeństwa.

Mobilny punkt szczepień powstały przy współpracy kliniki LASERMED i gminy Nowy Targ pojawi się także na Lotnisku w Nowym Targu, już w najbliższą niedzielę. Całość akcji będzie odbywała się w specjalnym namiocie dostarczonym przez OSP, który zostanie podzielony na strefy przeznaczone do kwalifikacji pacjentów i wykonywania szczepień. Będzie dostępna także przestrzeń dla osób odczekujących 15 minut po przyjęciu preparatu. Na miejscu obecny będzie lekarz lub ratownik medyczny, który przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad i na tej podstawie oceni, czy pacjent ten kwalifikuje się do szczepienia. Obecny będzie również wykwalifikowany personel medyczny, który czuwać będzie nad bezpieczeństwem osób zaszczepionych. Punkt będzie wyposażony w zestaw przeciwwstrząsowy, w którym znajdują się odpowiednie leki i aparatura na wypadek wystąpienia negatywnego odczynu poszczepiennego. Dodatkowo szczepiący personel będzie w stałym kontakcie z lokalnym szpitalem.

Link do materiału filmowego udostępnionego w mediach społecznościowych Kliniki:

https://www.facebook.com/lasermedNT/videos/4123718570996727 .