222851894 793511494647710 6758415385613555679 n

Sieć sklepów Biedronka działa od niedawna również w niedzielę, chociaż mimo pogłosek zakaz handlu nie został zniesiony. 

 Podpisanie umowy z Pocztą Polską pozwoliło otworzyć markety również na Podhalu. Od teraz w Biedronce można nadać lub odebrać paczkę - co pozwala na obejście zakazu handlu. Chociaż zdania na ten temat są podzielone - w sklepach nie brakuje dziś klientów. W okolicach południa dyskont w Białce Tatrzańskiej był pełny zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych kupujących. Jak widać na załączonym zdjęciu po południu ruch zelżał. 

Zakaz handlu budzi emocje odkąd został wprowadzony, czyli od 2018 roku. Chociaż obowiązuje już trzeci rok, nie wszyscy się do niego przyzwyczaili:

To niedorzeczne, żeby nie można było iść do sklepu - mówi nam pani Martyna - cieszę się, że Biedronka otworzyła sklepy. Nieraz braknie czegoś do obiadu, albo zwyczajnie zapomnimy kupić chleb. Przecież są zmiany, nie wszyscy pracownicy są w pracy w każdą niedzielę, można to chyba jakoś ustalić. 

Wśród pracowników też zdania są podzielone: dla części z nich była o możliwość dorobienia sobie, z kolei inni cieszą się z wolnych niedziel.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?