20210630 184442 0000

Kończący się tydzień przynosił chłodniejszą i dużo spokojniejszą pogodę. Co prawda słońca nie zawsze było dużo, ale nie musieliśmy się zmagać z burzami, ulewami itp. Niestety, ale spokój w pogodzie był tylko przejściowy i kolejne dni znowu przyniosą groźne zjawiska. Pierwsze z nich pojawią się już dzisiejszej nocy, kiedy znad Słowacji nasunie się strefa z deszczem, któremu miejscami mogą towarzyszyć gwałtowniejsze burze. Zapraszam na szczegóły prognozy na nadchodzący tydzień.

 PONIEDZIAŁEK

Jutro nie zabraknie co prawda rozpogodzeń, ale nastawmy się też na przelotne opady deszczu, którym mogą towarzyszyć burze, niektóre o nieco gwałtowniejszym przebiegu. Pierwsze opady pojawią się już rano, ale tradycyjnie najwięcej będzie ich po południu i wieczorem. W czasie burz deszcz będzie ulewny, a do tego możliwy jest grad i silny wiatr. To będzie bardzo ciepły dzień. Przeważnie odnotujemy ok. 25/28°C, ale lokalnie na wschodzie regionu możliwe jest 29/30°C. Wiatr powieje z kierunków południowych, umiarkowanie i dość mocno. W górach halny. Wysoko na szczytach może osiągnąć w porywach 80-100 km/h, u podnóża gór ok. 50-70 km/h.

WTOREK

W tym dniu również możemy liczyć na momenty ze słońcem, ale znów uważajmy na opady deszczu i burze. Zjawiska mogą być silne i powodować szkody. W ich czasie popada ulewnie, nawet do 30-40 l/m2, możliwy również grad i silny wiatr do 70-90 km/h. Dodatkowo burze cechować będzie wysoka aktywność elektryczna. Temperatura utrzyma się na dość wysokim poziomie z zakresu 25/28°C, ale oczywiście w czasie opadów i burz będzie chłodniej. Wiatr z kierunków południowych i zachodnich, nieco silniej może powiać w górach.

ŚRODA

W środę czeka nas ten sam typ pogody, a więc słońce na pewno się pojawi, ale nie zabraknie też przelotnego deszczu i burz. Ponownie mogą to być zjawiska o nieco gwałtowniejszym przebiegu, ze sporą ilością wyładowań, ulewnym deszczem, gradem i silnym wiatrem. Temperatura pozostanie na podobnym poziomie. Zanotujemy ok. 25/28°C. Poza burzami wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z kierunków południowych i zachodnich.

CZWARTEK

Tego dnia prawdopodobnie przejściowo czeka nas spokojniejsza pogoda. Co prawda możliwe są opady i burze, ale jeśli wystąpią to w pojedynczych miejscach, a więc będą to zjawiska bardzo lokalne i słabsze od tych z poprzednich dni. Temperatura nadal wysoka, gdyż wyniesie przeważnie ok. 26/29°C. Wiatr powieje z kierunków południowych i wschodnich, słabo i umiarkowanie.

PIĄTEK

Spokój w pogodzie nie potrwa jednak długo, bowiem już w piątek ponownie nie zabraknie opadów i burz, które znowu mogą być gwałtowniejsze. W ich czasie możliwy jest ulewny deszcz, grad i silny wiatr. Pomimo to, na rozpogodzenia także możemy liczyć. Temperatura pozostanie na wysokim poziomie i wyniesie ok. 25/29°C, lokalnie nawet 30°C. Wiatr zachodni i południowo zachodni, słaby i umiarkowany.

WEEKEND

Koniec tygodnia przyniesie zróżnicowaną pogodę, ale lepiej powinno być w sobotę, kiedy opadów i burz będzie już mniej. Niedziela natomiast to powrót ulewnego deszczu w towarzystwie burz. Temperatura w te dni wyniesie ok. 24/27°C, ale w niedzielę pod deszczowymi chmurami może być zdecydowanie chłodniej.

meteo nowy