20210801 143533 0000

Kończący się tydzień przynosił zmienną pogodę, ale w zasadzie nie brakowało słońca. Od piątku zaczęło napływać wyraźnie cieplejsze powietrze, które jeszcze raz przypomnę, nie ma nic wspólnego z falą upałów na południu Europy. Wraz z nadejściem ocieplenia, miejscami pojawiały się burze. Kolejny tydzień również upłynie pod znakiem zmiennej pogody. Zapraszam na szczegóły.

 PONIEDZIAŁEK

Dziś w nocy możliwe są miejscami przelotne opady deszczu i burze. Podobna sytuacja będzie miała miejsce jutro, kiedy obok pogodnego nieba nie zabraknie też deszczu i burz. Zjawiska mogą być gwałtowne i pojawiać się już od rana, a w ich czasie możliwe są ulewy, grad i bardzo silny wiatr do 70-90 km/h. Wieczorem i w nocy z poniedziałku/wtorek z południowego zachodu nasunie się rozległy i aktywny system burzowy z ulewami i silnym wiatrem. Temperatura w ciągu dnia utrzyma się jeszcze na wysokim poziomie ok. 27/30°C. Wiatr południowo zachodni, okresami dość silny.

WTOREK

We wtorek rano i przed południem jeszcze sporo chmur z przelotnym deszczem i burzami. W ciągu dnia jednak pogoda zacznie się poprawiać. Napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze, dlatego temperatura obniży się do ok. 17/20°C. Z zachodu i północnego zachodu powieje chwilami dość silny wiatr, który spotęguje odczucie chłodu.

ŚRODA

W środę słońce na zmianę z chmurami, ale jeśli z nich popada to tylko w pojedynczych miejscach i słabo. Temperatura bez większych zmian. Maksymalnie odnotujemy ok. 17/20°C. Wiatr z zachodu i północnego zachodu, okresami dość silny.

CZWARTEK

Tego dnia również słońce na zmianę z chmurami, ale słaby i przelotny deszcz możliwy jest tylko w nielicznych, pojedynczych miejscach. Temperatura pozostanie na podobnym poziomie i wyniesie ok. 18/22°C. Wiatr z zachodu, słaby i umiarkowany.

PIĄTEK

Piątek upłynie w towarzystwie zmiennego zachmurzenia. Gdzieniegdzie może popadać i zagrzmieć. Temperatura zacznie rosnąć i wyniesie ok. 20/25°C. Wiatr z kierunków południowych i zachodnich, słaby i umiarkowany.

WEEKEND

Koniec tygodnia przyniesie całkiem niezłą pogodę, choć lokalnie nie można wykluczyć deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie ok. 22/26°C. Wiatr w sobotę słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. W niedzielę może być chwilami dość silny, a powieje z południa.

meteo nowy