20210813 135605
Dobre wiadomości dla pacjentek i przyszłych mam z terenu Powiatu Tatrzańskiego. Trwają prace modernizacyjne Oddziału Ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. I już wkrótce pacjentki będą mogły rodzic lub leczyć się w znacznie lepszych niż obecnie warunkach. Zakres prac jest imponujący, ale jak zapewnia dyrekcja placówki i lekarze oddziału zmiany były konieczne, aby zapewnić chorym nie tylko maksymalnie dobre warunki do leczenia, ale i do intymności co jest niemniej ważne.

Na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym zakopiańskiego szpitala trwa właśnie generalny remont. Zakres prac jest spory, bo obejmuje nie tylko niezbędną przebudowę i przesuniecie niektórych ścian, ale i wymienione zostaną kompletnie wszystkie instalacje, również ta która zaopatruje sale chorych w niezbędny tlen. – Oddział wymagał gruntownych zmian, nie tylko architektonicznych, ale całego układu oddziału – mówi dr hab. nauk medycznych Hubert Wolski kierujący zakopiańskim oddziałem. – Wdrażane przez nas zmiany służą zapewnieniu najwyższych standardów dla naszych pacjentek, a przede wszystkim poszanowaniu ich intymności. Powszechnie wiadomo, że już samo badanie ginekologiczne jest stresujące dla każdej pacjentki, a my chcemy to zminimalizować. Szykujemy więc miejsca, gdzie będzie możliwość spokojnego przygotowania się do badania z zachowaniem maksymalnej intymności. Sam sposób przeprowadzenia badania, miejsce, przygotowanie do badania ma dać pacjentce poczucie bezpieczeństwa – te zmiany temu służą. Lekarze podkreślają również, że po zmianach oddział zyska nowy pokój badań, pokój zabiegowy ze śluzą, która pozwoli na zachowanie integralności z całym oddziałem. Umożliwi to szybki dostęp do najpotrzebniejszych sprzętów, jeśli chodzi o narzędzia czy materiały opatrunkowe. To także komfort pracy dla zespołów anestezjologicznych i ginekologicznych. Obecna sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym wymusza na rozwiązania, jeśli chodzi o wymianę powietrza czy dostępność do punktów tlenowych i gazów medycznych. - To generalna modernizacja – podkreśla docent Hubert Wolski. - Wymieniamy całe ciągi elektryczne, które de facto mają już kilkadziesiąt lat, wprowadzamy rozwiązania związane z nowoczesnym oświetleniem i instalacją niskonapięciową.

Oczywiście pomimo remonty pacjentki są do nas przyjmowane. Funkcjonujemy cały czas zarówno w zakresie procedur porodowych, położniczych jak i ginekologicznych czy operacyjnych. Wiemy, że remont wiąże się z niedogodnościami zarówno dla pacjentek jak i dla lekarzy, ale potrafiliśmy się dostosować, aby realizować cel ciągłości pracy i świadczonych usług w zakresie procedur położniczych i ginekologicznych.