242577360 226162122883029 5492732678040011875 n

W miniony wtorek w centrum Zakopanego przypadkowy turysta został uderzony niebezpiecznym przedmiotem. Napastnik chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Dzisiaj Sąd aresztował mężczyznę na dwa miesiące.

 Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w miniony wtorek na ul. Sienkiewicza w Zakopanem. Na przejściu dla pieszych angielski turysta mijając się z nieznanym mu mężczyzną został bez powodu przez niego nagle uderzony niebezpiecznym przedmiotem w głowę. Rana była na tyle poważna, że trzeba było natychmiast udzielić pomocy poszkodowanemu. Niebawem na miejscu były pierwsze patrole policyjne oraz załoga karetki pogotowia. Świadek zdarzenia wskazał policjantom kierunek w którym oddalił się agresywny mężczyzna oraz przekazał jego dokładny rysopis. Po chwili w rejonie byłego hotelu Bristol tatrzańscy policjanci zatrzymali sprawcę ataku. Był to znany im z wcześniejszych interwencji 33-letni mieszkaniec Zakopanego. Mężczyzna w przeszłości zatrzymywany był za popełniane wykroczenia i przestępstwa.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Zakopanem przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował zatrzymanego bezpośrednio po ataku młodego zakopiańczyka na dwa miesiące. Za bezpośrednie narażenie życia i zdrowia turysty grozi mu tym razem wyższa kara pozbawienia wolności. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa czyli powrót do przestępstwa oraz zachowanie o charakterze chuligańskim.

R.W.