1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem i Rabki-Zdroju zatrzymali trzy osoby za posiadanie narkotyków. Cała trójka usłyszała zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W miniony wtorek wieczorem tj. 21 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Rabki-Zdroju samochód osobowy marki BMW. Za kierownicą pojazdu siedział 18-latek, który nie miał prawa jazdy, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. W trakcie kontroli w kieszeni drzwi samochodu funkcjonariusze znaleźli małą wagę, a pod siedzeniem kierowcy pudełko po lodach, w którym znajdowało się kilkanaście gramów marihuany. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nastolatka, policjanci zabezpieczyli ponad 8 tys. złotych w gotówce na poczet przyszłych kar. Za popełnione przestępstwo 18-latek został zatrzymany. Następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na brak aktualnego ubezpieczenia bmw, policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. 18-latek dodatkowo odpowie za wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień.

Natomiast w nocy policjanci z Krościenka nad Dunajcem podczas legitymowania w miejscowości Krościenko nad Dunajcem znaleźli przy 20 i 22-latku niewielkie ilości narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Okazało się, że 20-latek w miejscu zamieszkania w doniczce i wiaderku miał posadzone dwa krzaki marihuany. W sobotę obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a 20-latek za posiadanie i nielegalną uprawę.

KPP Nowy Targ