P3890101POWIAT NOWOTARSKI. Po inwestycji od strony zachodniej, pod estakadą podjazdu dla karetek, rozpoczęła się przebudowa drugiego, głównego wejścia do Szpitala, od parkingu po stronie strony północnej.

Inwestycja po stronie SOR-u ma już zupełnie inna estetykę i funkcjonalność, służy również windą dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Teraz przyszła kolej na wejście zlokalizowane w pawilonie D.

 - Jest to już takie kompleksowe podejście do przebudowy wejść i ciągów komunikacyjnych po jednej i pod drugiej stronie – zapewnia dyrektor Podhalańskiego szpitala, Marek Wierzba. - Zdecydowaliśmy się na szerszy zakres robót, gdyż dotychczasowe wejście wiązało się z dużymi uciążliwościami – zwłaszcza w dostępie światła dziennego do pomieszczeń, które są na poziomie gruntu. Problem stwarzało też – mimo izolacji - przedostawanie się wody do tych niższych kondygnacji.

W1

Przebudowa północnego wejścia powinna położyć kres tym kłopotom. Po zakończeniu prac do pawilonu D prowadzić będą odpowiednio szerokie, automatyczne drzwi. Powstanie niezbędny w tym miejscu wiatrołap. Żeby okna w przyziemiu dostawały odpowiednią ilość światła i deszczowa woda nie przenikała do wnętrza – trzeba było zrobić wykop wzdłuż całej północnej elewacji pawilonu D.

- Mam nadzieję, że uda nam się to szybko i sprawnie zrealizować  – deklaruje dyrektor. - Przedsięwzięcie nie jest tanie, bo wydatkujemy na ten cel ok. 1,5 miliona zł brutto. Wielokrotnie odbieraliśmy uwagi, że po wykonaniu termomodernizacji szpital prezentuje się całkiem dobrze, natomiast wejścia - nie powiem jak były określane przez komentujących… Jedno wejście udało się nam przebudować na przełomie roku, drugie robimy teraz.

Podczas przebudowy do Szpitala można się dostać tylko wejściem pod estakadą.

Fot. Anna Szopińska