IMG 2155

Już w sobotę, tj. 09 października br. Mateusz Cyrwus wyruszy w długą trasę rowerową z Rynku Głównego w Krakowie pod Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Charytatywne wyzwanie sportowe odbywa się na rzecz Domu Dziecka Przystań Szczęśliwe Jutro we Wróblówce.

Wszystko rozpocznie się o 5:30 na rynku w Krakowie. Tam kibicować będą podopieczni domu dziecka we Wróblówce wraz z wychowawcami i opiekunami. O godzinie 6:00 planowany jest start. Trasa liczy około 300 km. Zaplanowane są trzy przystanki: w Jędrzejowie na 85 km, w miejscowości Końskie na 165 km trasy i w okolicach Piaseczna. 

Mateusz Cyrwus zmierzy się z wieloma kilometrami, ale nie sam. Pomagać mu będzie Marcin Bednarczyk, który jest kierowcą busa, strategiem i planistą - „Będzie cały czas w pobliżu i w razie potrzeby udzieli pomocy, nakarmi, doradzi, poinformuje. Niby całą trasę przejedzie samochodem, ale lekko mieć nie będzie i sporo roboty go czeka”. Przemysław Zagata zadba o sprzęt - „Lepszego serwismana nie mogłem sobie wymarzyć. Oprócz tego, że świetnie (w razie w) zadba o rower, to będzie też nagrywał relacje i strzelał foteczki. Dzięki niemu będziecie ze wszystkim na bieżąco”. Andrzej Opacian to kompan do jazdy - „Z nim będzie zdecydowanie raźniej i bezpieczniej. W przypadku pojawienia się ewentualnych kryzysów (które mam nadzieję nie nadejdą), pomoże zachować dobre tempo i pociągnie w stronę mety”.

IMG 2154

Sponsorzy i darczyńcy: Domki Sówka, Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Waksmundzki, Pralnia Białka, Salon fryzjerski HairFolk Lidia Marek, Rada Sołecka i sołtys wsi Waksmund, Dom wczasowy u Eli Białka Tatrzańska, Firma Margo Małgorzata Milaniak, Tatry-Inwest, ABC KOCAŃDA, ANKAR Łapsze Niżne, TCI Pralnia i Autodetailing, Pralnia Podhale, Niepubliczne Przedszkole im. "Wróbelka Elemelka" w Waksmundzie, Winroof, Wykładziny obiektowe sprzedaż i montaż, Lavard.

„Dobro powraca i ja w to naprawdę wierzę” - link do prowadzonej zrzutki na rzecz podopiecznych Domu Dziecka Przystań Szczęśliwe Jutro we Wróblówce: http://zrzutka.pl/fas468