20211005 173934 HDR

W trakcie planowanej budowy nowego mostu na rzece Białce powstanie most zastępczy. 

 Dzięki Premierowi Mateuszowi Morawieckiego gmina otrzyma wsparcie poprzez nieodpłatne użyczenie mostu jako przeprawy tymczasowej na czas realizacji tej inwestycji, którą inwestor zaplanował bez bliskiego objazdu lub przeprawy zastępczej - zapewnia poseł Anna Paluch. 

20211005 173649 HDR

Przypomnijmy: decyzja inwestora o nieorganizowaniu przeprawy zastępczej, a także brak dogodnych objazdów, wzbudziły stanowczy sprzeciw mieszkańców Gminy Łapsze Niżne. Rozczarowania nie krył też Wójt Jamróz, twierdząc, że był zapewniany o przeprawie. Zaprzeczał temu Powiatowy Zarząd Dróg. Mieszkańcy, mając dość przepychanek, zorganizowali protest w Trybszu. Wzięło w nim udział wielu mieszkańców, na miejscu pojawił się też Wójt. Rozmowy kontynuowane były na zebraniu wiejskim. Argumenty władz dotyczące ogromnych kosztów przeprawy oraz czasochłonnych uzgodnień dokumentacji nie uspokajały rozgoryczonych mieszkańców. Zawiedzeni, że nie zostali uwzględnieni w rozmowach zapowiadali blokadę budowy mostu. 

20211005 173741

 

Alternatywa w postaci tymczasowej drogi do Krempach również była niepewna - nie zgadzali się na nią mieszkańcy Krempach.

Teraz pojawia się światełko w tunelu: na czas realizacji inwestycji most do przeprawy tymczasowej ma zostać wypożyczony nieodpłatnie. Więcej na ten temat dowiemy się jutro. Zachęcamy do śledzenia strony.