20211004 121721

Już niebawem pacjenci Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu będą mogli korzystać z zupełnie nowego wejścia głównego do placówki. Trwa właśnie jego remont jak i pomieszczeń znajdujących się na poziomie -1. A wszystko po to by budynek był jeszcze bardziej bezpieczny sanitarnie, ale i przyjazny i jeszcze bardziej funkcjonalny. Zmiany umożliwią bowiem wykorzystanie pomieszczeń na najniższym poziomie na cele medyczne.

Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala zwraca uwagę, że obok względów estetycznych placówce zależy przede wszystkim na tym, aby główne wejście do szpitala było przyjazne w ogólnym tego słowa znaczeniu.

- W przypadku tego projektu szczególny nacisk położyliśmy na uwzględnienie potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami czy pacjentów leżących, transportowanych karetkami i potem na noszach – wyjaśniał dyrektor Marek Wierzba.

Zmiany zaprojektowaliśmy tak by mogli oni bez problemu dostać się do szpitala przez główne wejście. Ale chodzi też o poprawę funkcjonalności całej części nowotarskiego szpitala. – Dawna konstrukcja wejścia do szpitala powodowała, że lokale położone na poziomie minus 1 były niedoświetlone – tłumaczy Marek Wierzba dyrektor nowotarskiego szpitala. – Czasem też zdarzało się, że zawodziła mająca już swoje lata hydroizolacja tych pomieszczeń położonych poniżej poziomu gruntu. I zdarzało się, że przez to nie mogliśmy korzystać z tych pomieszczeń, jeśli chodzi o działalność leczniczą. Poziom – 1 dedykowany był wyłącznie magazynom lub pomieszczeniom technicznym.

Dyrekcja placówki zapewnia, że prowadzone prace teraz to zmienią – zabezpieczą pomieszczenia przed wilgocią, zapewnią im odpowiednią ilość światła, a to umożliwi ich lepsze wykorzystanie. W zakres prac wchodzi też przebudowa chodnika dla pieszych idących do pawilonu D. Zakończenie prac wartych blisko 1 mln 200 tys. zł netto przewidziane jest na I połowę grudnia. - Wygląda na to, że wszystko odbędzie się w terminie – zapewnia Marek Wierzba. - Postęp prac jest optymistyczny. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy mieć do czynienia z wczesnym atakiem zimy, który mógłby pokrzyżować nasze plany.