20211022 174722 0000

Kończący się tydzień przyniósł nam bardzo zmienną pogodę. Po kilku ciepłych dniach, w drugiej jego części temperatura się obniżyła, a w sobotę w wielu miejscach spadł przelotny deszcz a nawet krupa śnieżna. W czwartek przez Polskę przeszły bardzo silne wichury, które na szczęście w naszym regionie okazały się słabsze i nie wyrządziły u nas sporo szkód. Nadchodzący tydzień upłynie w towarzystwie stabilnego wyżu. Czy oznacza to powrót babiego lata? Odpowiedź w poniższej prognozie.

 PONIEDZIAŁEK (25.10)

Tydzień rozpoczniemy doskonałą pogodą z dużą ilością słońca i niemal bezchmurnym niebem. Jedynie o poranku, gdzieniegdzie na północy regionu mogą się przytrafić krótkotrwałe mgły i zamglenia. Odczujemy wyraźne ocieplenie. Termometry wskażą maksymalnie ok. 11/14°C, chłodniej tylko na krańcach południowo wschodnich województwa, gdzie odnotujemy nie więcej niż 8/10°C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, silniejszy może być na terenach górskich i podgórskich, szczególnie w Beskidach.

WTOREK (26.10)

Wtorek także zapowiada się pogodnie ze sporą ilością słońca i oczywiście bez opadów. Po poranku z miejscami przygruntowym przymrozkiem, w ciągu dnia ociepli się maksymalnie do ok. 11/14°C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, silniejszy w górach, szczególnie w Beskidach.

ŚRODA (27.10)

Środa przyniesie już nieco więcej chmur i lokalnych mgieł, które miejscami utrzymają się przez większość dnia. Ponadto w pojedynczych, nielicznych miejscach mogą się przytrafić słabe opady deszczu lub mżawki. Noc z wtorku/środę w Karpatach przyniesie spadki temperatury do -2/0°C, a w kotlinach do ok. -5°C. W ciągu dnia przeważnie odnotujemy ok. 8/12°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

CZWARTEK (28.10)

W czwartek słonecznie, ale rano i przed południem, szczególnie w kotlinach górskich i na północy regionu utworzą się gęste mgły, ograniczające widoczność do ok. 100-200 m. Poranek, zwłaszcza w Karpatach znów lokalnie przyniesie niewielki przymrozek, a w ciągu dnia maksymalnie odnotujemy ok. 10/13°C. Wiatr powieje słabo, z kierunków zmiennych.

PIĄTEK (29.10)

W piątek słonecznie, ale znów pojawią się wyjątki, do których należeć będzie północna część regionu, zwłaszcza okolice Krakowa. Tu możliwe jest niskie zachmurzenie i mgły ograniczające widoczność do ok. 100-200 m. Z tego powodu ta część województwa okaże się najchłodniejsza. Zmierzymy tu ok. 10-12°C. Tam gdzie pokaże się więcej słońca, jednocześnie zrobi się cieplej. Na wschodzie regionu i na Pogórzu Karpackim odnotujemy nawet 15-17°C. Poranek znów z przymrozkami w rejonach podgórskich. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie.

WEEKEND (30-31.10)

Koniec tygodnia zapowiada się z pogodą pełną słońca, mniej będzie również mgieł. Poranki lokalnie przyniosą przygruntowe przymrozki, a w ciągu dnia temperatura wysoka na poziomie ok. 15/18°C, a w niedzielę lokalnie możliwe jest nawet 19°C. Najcieplej powinno być w rejonach podgórskich. Tu też zacznie uaktywniać się halny.

meteo nowy