strefaNOWY TARG. Nasze miasto także będzie mieć strefę kibica. Będzie ona na nowotarskim lotnisku. Już 17 czerwca fani piłki będą mogli obejrzeć do wyboru jeden z meczy w tzw. grupie śmierci, czyli Portugalia - Holandia lub Dania – Niemcy.

- O wyborze zdecydują internauci biorący udział w sondzie zamieszczonej na stronie www.nowytarg.pl – jak informuje urząd miasta.
Warto tymczasem przypomnieć, że Fan City Tour to ogólnopolski projekt związany z EURO 2012, będzie on realizowany już od 8 czerwca do 12 lipca. W jego ramach w 100 miastach Polski, które nie goszczą UEFA EURO 2012, są organizowane jednodniowe mobilne strefy kibica FAN CITY TOUR. To dzięki temu mieszkańcy wielu polskich miast, w tym Nowego Targu, będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym, ogólnopolskim przedsięwzięciu, które chce promować wspólne kibicowanie całych rodzin. Aby jednak kibicowanie było możliwe przygotowano specjalnie pięć identycznych mobilnych stref kibica, każda z nich jest ogrodzona i jednorazowo pomieści 900 osób.plakat
- Jednodniowa Mobilna Strefa Kibica będzie dostępna dla wszystkich odwiedzających w godzinach między 15 – 23. Wejście do Strefy będzie bezpłatne. Przygotowano bogaty program atrakcji dla każdego gościa Strefy, niezależnie od wieku i upodobań. Na osoby chcące aktywnie spędzić dzień czekają m. in. piłkarskie kalambury, konkursy: na komentatora sportowego, na wiedzę o piłce nożnej, o Polskiej Reprezentacji Narodowej, o motoryzacji, a także rywalizacja o najsilniejsze i najcelniejsze kopnięcie piłki na boisku pneumatycznym czy szkolenie z „makijażu kibica". Czekając na wieczorną transmisję na żywo z piłkarskich rozgrywek na dużym diodowym ekranie umieszczonym na ciężarówce, będzie można śledzić relacje ze studia TVP – wyjaśniają organizatorzy.
Każda strefa kibica składa się z dwóch identycznych obszarów. Pierwszy o wymiarze 500 metrów kwadratowych służy do oglądania meczy, drugi jest przeznaczony dla osób chcących śledzić nie tylko piłkarskie zmagania, ale i chętnych do udziału w zabawach plenerowych.
Oficjalna inauguracja projektu FAN CITY TOUR nastąpi w pierwszych dniach czerwca w Warszawie, skąd Mobilne Strefy Kibica wyruszą w Polskę. Organizatorzy przewidują, że Mobilne Strefy Kibica odwiedzi łącznie około 500 000 ludzi.