tatry 640x428TATRY. Przedstawiciele Zakopanego promowali miasto spod Giewontu na Słowacji w ramach programu „Tatry Wspólnie”, którego partnerami jest Klaster Liptov, Biuro Promocji Zakopanego i Akademia Hotelarstwa w Liptowskim Mikulaszu.

- Spotkanie miało na celu zaprezentowanie polskiej strony Tatr jako miejsca wartego odwiedzenia poprzez bogatą ofertę kulturalną, sportową oraz dobrą kuchnię - informuje Bożena Gąsienica z Biura Promocji Zakopanego.

Goście z Polski zachęcali słowackich przedsiębiorców i samorządowców do odwiedzania oraz korzystania z atrakcji Zakopanego. Wśród przedstawianych ofert znalazła się m.in. prezentacja Muzeum Tatrzańskiego, o którego oddziałach i zabytkach opowiadała Anna Wende –Surmiak z działu promocji muzeum.

- Nasz projekt jest odpowiedzią na istniejącą potrzebę wspólnej koordynacji działań marketingowych i rozpoczęcia efektywnej współpracy mającej na celu wypromowanie międzynarodowego regionu turystycznego jaki tworzą Tatry – mówił podczas spotkania w Liptowskim Mikulaszu Jan Gemzicky manager projektu ze strony słowackiej.

Uczestnicy delegacji podczas pobytu na Słowacji mieli okazję zwiedzić m.in. będący w rozbudowie Park Wodny –Tatralandię, zapoznać się z działalnością Informacyjnego Punktu w Mikulaszu oraz zobaczyć powstający wyciąg narciarski na Chopok. Jak zapewniają, prezentacja Zakopanego spotkała się z bardzo dobrym odbiorem u naszych południowych sąsiadów.