ulica2 640x385ZAKOPANE. Zakopiańskim drogom nadal daleko do stanu idealnego. Co prawda w centrum miasta jest bardzo dobrze, to jednak poza nim dobry stan nawierzchni ulic to często nadal marzenie mieszkańców stolicy Tatr.

Radni Zakopanego tradycyjnie już postanowili dokonać objazdu ulic miasta. Wnioski można przedstawić krótko – wiele dróg wymaga poprawek zaś część nadaje się do generalnego remontu.

- Nie sprawdzaliśmy centrum miasta, gdyż wiadomo, że tu jest dobrze – mówi Andrzej Hyc, radny Zakopanego. - Gorzej jest na obrzeżach. Szczególną troską należy otoczyć m.in. ulice Chyców Potok, Stary Młyn, Droga do Walczaków, Choćkowskie, Kotelnica. Tam potrzebny jest natychmiastowy remont.

Z raportu wynika, że wiele ulic czeka też na poprawki nawierzchni, jak np. Kasprusie, Kamieniec czy Szpitalna. Przydałoby się również poszerzyć ulicę Małe Żywczańskie oraz Bachledzki Wierch gdzie wykonać należy pobocza.

Część z tych dróg doczeka się interwencji. Radni na ostatniej sesji Rady Miasta dokonali niezbędnych zmian w budżecie, dzięki czemu na zadania drogowe trafią 2 miliony złotych.

- Niestety nie będziemy w stanie za tę sumę zadowolić wszystkich – mówi Wojciech Solik, wiceburmistrz Zakopanego. - Jednak dzięki tym zmianom rozpoczniemy przedłużenie ulicy Samków i wykonanie chodnika na ulicy Chyców Potok, która prowadzi droga do „Szymonka”.

Jak dodał, remontów doczekały się też ulice Orkana, okolice rewitalizowanego Parku i Placu Niepodległości oraz Kaszelewskiego.