szaflarypucharpo

PIŁKA NOŻNA. Osiem drużyn z kategorii junior młodszy wzięło udział w Halowym Turnieju organizowanym przez Podhalański Podokręg Piłki Nożnej, który stanowił jednocześnie eliminacje do turnieju na szczeblu okręgowym. Ostatecznie zwyciężyła drużyna LKS Szaflary

Turniej toczył się wedle sprawdzonej formuły. W pierwszej części grano w dwóch grupach. Kolejność w nich wyznaczała układ gier już w fazie pucharowej, gdzie rywalizowano o miejsca w końcowej klasyfikacji.

Ostatecznie w finale Szaflary pokonały 1:0 Przełęcz Łopuszną. Z kolei w meczu o trzecie miejsce AP Wisła Czarny Dunajec pokonała w serii rzutów karnych ZKP Zakopane (w regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 1:1).

Niestety duży niesmak pozostawia fakt, że władze Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej – przeciwnie niż miało to miejsce w latach ubiegłych – kolejny już raz (miało to już miejsce w młodszych kategoriach) w żaden, nawet symboliczny sposób nie nagrodziły medalistów, nie mówiąc już o nagrodach indywidualnych. Nie było nawet „uścisku” prezesa.

Na turnieju nie zjawił się też żaden z pozostałych członków zarządu władz podhalańskiej piłki, więc nie mieliśmy kogo zapytać o oficjalne powody tej zawstydzającej sytuacji. W kuluarach można było usłyszeć, że kasa PPPN „świeci pustkami”. Tylko czy naprawdę koszt 150 zł (tyle mniej więcej trzeba wydać na 3 puchary) jest aż tak duży, że groził naruszeniem finansowego fundamentu PPPN, szczególnie że taką kwotę musiała opłacić każda z drużyn biorących udział w turnieju?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że tegoroczna edycja Halowych Turniejów PPPN organizowana jest po prostu na „odwal się” . Pytanie tylko komu i czemu to ma służyć.

Wyniki
Grupa A: Wisła Czarny Dunajec – Skalni Zaskale 2:1, Biali Biały Dunajec – ZKP Zakopane 2:3, Wisła – ZKP 1:0, Skalni – Biali 1:2, Wisła – Biali 3:2, Skalni – ZKP 0:2.
Grupa B: Przełęcz Łopuszna – Lepietnica Klikuszowa 8:0, Wiatr Ludźmierz – LKS Szaflary 1:2, Przełęcz – Szaflary 0:1, Lepietnica – Wiatr 0:2, Przełęcz – Wiatr 0:0, Lepietnica – Szaflary 4:1.
Mecz o 7 miejsce: Lepietnica – Skalni 1:0
Mecz o 5 miejsce: Biali – Wiatr 1:2
Półfinały: Wisła – Przełęcz 1:2, Szaflary – ZKP 1:0
Mecz o 3 miejsce: Wisła – ZKP 1:1 k. 1:0
Finał: Szaflary – Przełęcz 1:0

LKS Szaflary: Mateusz Gawron, Jakub Sichelski, Michał Skibiński, Michał Haręza, Adam Mrugała, Adrian Kulikowski, Janusz Kułach, Maciej Chorąży, Szymon Jarkiewicz, Szymon Nowak, Kacper Guziak, Dawid Mrówka, Grzegorz Majerczak.
Przełęcz Łopuszna: Arek Goleniowski, Tomasz Guroś, Kacper Goleniowski, Patryk Sowa, Patryk Potoczak, Jakub Kamoń, Szymon Sołtys, Mikoołaj Twaróg, Sebastian Kasprzak.
 Maciej Haberny, Dominik Zatłoka, Radosław Mastela, Stanisław Sztokfisz, Filip Stachnik, Jakub Litera, Patryk Rapacz, Jan Gał, Dawid Gałecki, Michał Winnicki, Kamil Obrochta.