10POWIAT NOWOTARSKI. Aż do pięciu wypadków na drogach Nowatorszczyzny doszło w miniony weekend. Jeden z nich skończył się nawet interwencją Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do pierwszego wypadku doszło już o godzinie 3.54 w Chabówce. To wówczas mieszkaniec miejscowości Rusiec jadąc w kierunku Rabki Zdrój potrącił pieszego mieszkańca Rabki – Zdroju. Mężczyzna ten poruszał się jednak nieprawidłową stroną drogi i był nietrzeźwy. Z kolei o godzinie 9.10 w Krościenku przy ulicy Sobieskiego doszło do następnego zdarzenia. - Kierowca volkswagena sharan, mieszkaniec Wrocławia rozpoczął manewr zawracania – relacjonuje asp. szt. Jacek Bobak, p.o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Jak się okazuje zajechał on jednak drogę fiatowi tipo, którym jechał mieszkaniec Łącka. Ten chcąc uniknąć zderzenia zjechał na pobocze i uderzył w betonowe ogrodzenie. - W wyniku tego doznał on obrażeń ciała w postaci złamania kości prawej nogi – dodaje rzecznik.
W sobotę w Ludźmierzu około godziny 15.58 doszło do wypadku, w którego wyniku mieszkaniec Krościenka doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do szpitala. – 28-letni mieszkaniec Ludźmierza kierujący fordem modeno podczas skrętu w lewo do posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi kierowanemu przez 31-letniego mieszkańca Krościenka, który doznał ciężkich obrażeń ciała i został zabrany do szpitala – wyjaśnia asp. szt. Jacek Bobak, p. o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Warto dodać, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.
O godzinie 18.40 w Rabce-Zdroju przy ulicy Kilińskiego na skrzyżowaniu z zakopianką doszło do dachowania. - Kierowca renault clio wraz z przyczepą jadąc w kierunku Nowego Targu nie zachował należytej ostrożności podczas kierowania zespołem pojazdów w wyniku, czego ciągnięta przyczepa zarzucając zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w pojazdy: skoda octavia oraz volkswagen T4. Renault wraz z przyczepą po zderzeniu zjechało z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie dachowało. W wyniku zdarzenia kierujący renault z obrażeniami wielonarządowymi został przetransportowany śmigłowcem LPR do Szpitala w Krakowie – relacjonuje rzecznik.
I niedziela nie obyła się bez wypadku. Tym razem zdarzył się on we Frydmanie przy ulicy Sobieskiego. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. – Nieznany kierowca jadąc samochodem osobowym potrącił jadącą na rowerze prawą stroną 10-letnią mieszkankę Frydmana, która doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci złamania nadgarstka – mówi rzecznik.