14POWIAT NOWOTARSKI. Nie tylko gotówka, laptop, czy telefony to atrakcyjne łupy dla złodziei. Są nimi też dokumenty, a nawet książka i jajka.

O północy w czwartek do kurnika w Ostrowsku wszedł nieznany sprawca. Ukradł prócz karchera sthil, książkę kolekcjonerską „Ogniem i mieczem" oraz 100 jajek, powodując straty w wysokości 2 tys. 188 zł na szkodę mieszkańca Ostrowska. Z kolei w piątek w Nowym Targu na osiedlu Bereki ok. godziny 12.45 nieznany sprawca wybił szybę w drzwiach fiata punto i ukradł laptopa marki HP należącego do mieszkańca Skawy. Spowodował tym straty w wysokości 1 tys. 230 zł. Tego samego dnia na nowotarskim Rynku około godziny 18 nieznany sprawca okradł Nowotarżanina z portfela wraz z dokumentami. Mężczyźnie zniknął dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny oraz karta bankomatowa i 730 zł w gotówce.
W sobotę na terenie stolicy Podhala przy ulicy Składowej nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkanki Krościenka, ukradł jej z torebki portfel z dokumentami: dowodem osobistym i prawem jazdy. W kolei w niedzielę około godziny 9 w Krościenku nieznany sprawca, wykorzystując tym razem nieuwagę domowników, ukradł dwa telefony komórkowe: NOKIA 2720, oraz NOKIA 5130 o wartości 650 zł.