7POWIAT NOWOTARSKI. To była istna plaga kradzieży. W niedzielę zgłoszono aż 7 takich przypadków, w tym jedną kradzież z włamaniem. Dzień potem renciście skradziono nawet legitymację i dowód...

Nie wiadomo, dlaczego złodzieje, tak intensywnie pracowali w wolny dzień. Być może, dlatego, że był on słoneczny i sprzyjający czynnemu wypoczynkowi poza domem... Przyczynę tak dużej ilości kradzieży można jednak też upatrywać w wakacjach – jak argumentował wczoraj Prokurator Rejonowy Józef Palenik - i przemieszczaniu się dużej ilości turystów, nie zawsze mających dobre intencje. Naszym zdaniem może to też być jednak wynik kryzysu i wzrastającej biedy.
Do pierwszej kradzieży doszło o świcie. Już o godzinie 9 rano komisariat policji w Jabłonce został zawiadomiony o kradzieży z włamaniem do prywatnej posesji. – Nieznany sprawca wyważył okno i włamał się do mieszkania. Następnie po splądrowaniu pomieszczeń ukradł nieustaloną ilość gotówki i biżuterii na szkodę mieszkańca Jabłonki – wyjaśnia asp. szt. Jacek Bobak, p.o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Do kolejnego przykrego odkrycia kradzieży doszło w samo południe w Maniowych. To wówczas mieszkaniec wioski zorientował się i zgłosił policji na komisariacie w Krościenku nad Dunajcem, iż nieznany sprawca z komody w pokoju skradł mu 4800 zł. Warto dodać, że ani dom, ani pokój nie były zamknięte.
Kolejne zgłoszenia o kradzieżach posypały się po południu i wieczorem. O godzinie 17 komisariat policji w Krościenku otrzymał zgłoszenie, że nieznany sprawca przy ulicy Św. Kingi w Krościenku przywłaszczył sobie znaleziony telefon komórkowy Nokia E52 koloru srebrnego wraz z baterią i kartą SIM. Straty w wysokości około 500 zł poniósł mieszkaniec Krościenka. Godzinę potem na osiedlu Bór w Nowym Targu nieznany sprawca z garażu nowotarżance ukradł rower scott o wartości 1600 zł. Dwa zgłoszenia policja przyjęła o godzinie 19. Jednej kradzieży dokonano w Szczawnicy, drugiej z Sromowcach Wyżnych. - W Szczawnicy nieznany sprawca wybił szybę w tylnych prawych drzwiach samochodu osobowego suzuki grand vitara w wyniku, czego straty w wysokości około 1200 zł poniosła właścicielka, mieszkanka Szczawnicy – relacjonuje rzecznik KPP w Nowym Targu. Z kolei w Sromowcach Wyżnych przy ulicy Kąty nieznany sprawca z parkingu przy przystani flisackiej ukradł namiot handlowy marki Vito-Express. A godzinę przed północą w Rabce-Zdroju przy ulicy Piłsudskiego doszło do kolejnego przestępstwa. - Mieszkanka Raby Wyżnej złożyła zawiadomienie, że pomiędzy godziną 23, a 24 w lokalu Hulaj Dusza w Rabce nieznany sprawca wykorzystując jej chwilową nieuwagę z torebki ukradł jej telefon komórkowy samsung galaxy S5360, czym spowodował straty w wysokości 350 zł – relacjonuje rzecznik.
W poniedziałek o 6 rano w Nowym Targu nieznany sprawca w rejonie dworca PKS przy Alei Tysiąclecia ukradł nowotarżaninowi renciście portfel wraz zawartością, m. in. dowodem osobistym i legitymacją rencisty.