lipnicamalaLIPNICA MAŁA. Wczoraj późnym popołudniem odnaleziono zwłoki zaginionego w piątek 52-letniego mieszkańca Lipnicy Małej. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

- Działania podjęte przez Policję i GOPR doprowadziły do szybkiego odnalezienia wczoraj 13 sierpnia w późnych godzinach popołudniowych zwłok zaginionego mężczyzny – wyjaśnia asp. szt. Jacek Bobak, p. o. rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu . Podkreśla, że wstępnie wykluczono już udział osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu. - Zwłoki na polecenie prokuratora zabezpieczono do dalszych badań – dodaje rzecznik.
- My ze swej strony zarządzimy oczywiście, co najmniej oględziny zwłok – podkreśla Prokurator Rejonowy Józef Palenik z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Wyjaśnia, że w przypadku pojawienia się najmniejszych wątpliwości ze strony lekarza, który mógłby stwierdzić jakieś nietypowe obrażenia lub ze strony rodziny, która domagałaby się bardziej szczegółowych badań, może zostać zarządzona sekcja zwłok.
Mężczyzna zginał w piątek. To wówczas z samego ranka około godziny 7 – 8 wyszedł do lasu w okolice Babiej Góry na borówki. Po raz ostatni był wówczas widziany w okolicach Rajsztagu. - Został odnaleziony niedaleko od miejsca, w którym był widziany – mówi rzecznik KPP w Nowym Targu.