Fot. z archiwum Straży Granicznej AKT OSKARŻENIA PRZECIWKO GRUPIE PRZESTĘPCZEJ ZE SPISZA I DOLNEGO ŚLĄSKA. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 7 członkom grupy przestępczej, którzy wprowadzili do obrotu co najmniej 21 kilogramów amfetaminy, 1 kilogram metaamfetaminy oraz 3 sztuki broni palnej.

Fot. z archiwum Straży Granicznej Śledztwo przeciwkoFot. z archiwum Straży Granicznej nim prowadzone było od Broń myśliwska Fot. z archiwum Straży Granicznej2011 r. przez funkcjonariuszy zakopiańskiej Placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Finał tych na szeroką skalę zakrojonych czynności to akt oskarżenia skierowany teraz przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu do Sądu Okręgowego akt oskarżenia, w którym organy ścigania zarzucają grupie wyżej wymienione czyny.

Zorganizowana grupa (w składzie jeden mieszkaniec Spisza i sześciu mieszkańców Dolnego Śląska) handlowała środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz bronią, przemycając je przez granicę RP w znacznych ilościach z Czech i Słowacji. Gang następnie wprowadzał narkotyki i broń do obrotu na terytorium Polski.

Akt oskarżenia, jak się rzekło, obejmuje 7 osób. Wśród nich są się osoby, które dopuściły się zarzucanych im czynów w warunkach recydywy.

W stosunku do pozostałych 10 osób trwają nadal czynności procesowe w ramach odrębnych postępowań przygotowawczych – informuje mjr SG Krzysztof Kowalczyk, rzecznik prasowy
Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Sprawy mają charakter rozwojowy.