sadi prokuratura 640x427ZAKOPANE. Dzisiaj rusza kolejny proces podającego się za hrabiego Zdzisława M. Miał on wykorzystywać seksualnie kobiety. Na ławie oskrżonych zasiadła też Daria D.

Zdzisław M., zwany "hrabią", ma na końcie już jeden wyrok. Prokuratura zarzuciła mu wyłudzanie pieniędzy i wykorzystywanie seksualne kobiet, którym opowiadał, że jest szwajcarskim onkologiem leczącym Jana Pawła II i córkę Leszka Millera. Kobietom proponował leczenie za pomocą stosunku seksualnego. Został on skazany na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżony został również zobowiązany wyrokiem Sądu do naprawy szkody poprzez zapłatę na rzecz poszkodowanej Aleksandry L. kwoty 3 461 zł.

Tymczasem jak podaje biuro rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, do Sądu Rejonowego w Zakopanem trafił kolejny akt oskarżenia przeciwko Zdzisławowi M. oraz Darii D. oskarżonej o to, że informowała pokrzywdzone kobiety o tym, że Zdzisław M. jest lekarzem i nakłaniała je do poddania się proponowanym przez oskarżonego Zdzisława M. zabiegom.

Sąd wyłączył jawność rozprawy, która mogłaby naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonych.