sadi prokuratura 640x427ZAKOPANE. Trzy lata w więzieniu posiedzi Zdzisław M. zwany "hrabią", za to, że złamał prawo o zawodzie lekarza. Daria D. za informowanie, iż jest on lekarzem, skazana została m.in. na karę w zawieszeniu.

- Przed Sądem Rejonowym w Zakopanem zapadł wyrok w sprawie przeciwko Zdzisławowi M. i Darii D. Zdzisław M. skazany został na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Daria D. skazana została na karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz dozór kuratora sądowego. Wyrok nie jest prawomocny - informuje Biuro Prasowe Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

W czerwcu do Sądu Rejonowego w Zakopanem  trafił akt oskarżenia przeciwko Zdzisławowi M. o złamanie prawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz Darii D. oskarżonej o to, że informowała pokrzywdzone kobiety o tym, że Zdzisław M. jest lekarzem i nakłaniała je do poddania się proponowanym przez oskarżonego Zdzisława M. zabiegom, czyli uzdrawiania za pomocą stosunku seksualnego.

Zdzisław M., zwany "hrabią", ma na końcie już jeden wyrok. Prokuratura zarzuciła mu wyłudzanie pieniędzy i wykorzystywanie seksualne kobiet, którym opowiadał, że jest szwajcarskim onkologiem leczącym Jana Pawła II i córkę Leszka Millera. Kobietom proponował leczenie za pomocą stosunku. Został on skazany na 4 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżony został również zobowiązany wyrokiem Sądu do naprawy szkody poprzez zapłatę na rzecz poszkodowanej Aleksandry L. kwoty 3 461 zł.