2POWIAT NOWOTARSKI. Czterech mocno wstawionych kierowców, nawet mających 3 promile, zatrzymali policjanci na drogach Nowotarszczyzny w sobotę, jednego w niedzielę w środku nocy. Ten spowodował kraksę...

Pierwszy wpadł w ręce funkcjonariuszy już o 11.10 w Czarnym Dunajcu. Nie byłoby to może nic dziwnego, bo niestety pijani na drogach Podhala, to niejako norma, ale ten kierowca, jak na ranek miał całkiem sporo wypił. Miał bowiem aż 2,88, a następnie 3,00 promile alkoholu w kolejnym badaniu! Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymamy, jak się okazało pochodzi z Wróblówki i jechał oplem.
Piątkowe godziny popołudniowe obfitowały w zatrzymania. O godzinie 17.50 w Lipnicy Wielkiej policjanci Komisariatu Policji Jabłonka zatrzymali mieszkańca Lipnicy Wielkiej, który kierował volkswagenem mając 1,78 i 1,60 promila w kolejnym badaniu... Godzinę potem o 18.50 w Rabce-Zdroju policjanci z KPP Limanowa zatrzymali mieszkańca Rabki Zdrój, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwym. Miał 1,00 i 1,08 promila. Także w Rabce-Zdroju o godzinie 20.00 funkcjonariusze z Limanowej zatrzymali mieszkańca Poręby Wielkiej, który kierował motorowerem mając 2,49 i 2,48 promila...
Ledwo, co zaczęła się niedziela, a już o godzinie 2 w nocy na terenie Lipnicy wielkiej policjanci z Jabłonki zatrzymali Słowaka. Mężczyzna jechał volkswagenem mając 1,78 i 2,04 promila... Na tyle robił to nieostrożnie, że auto się wywróciło. Kierowca trafił do policyjnego aresztu.
Teraz każdy z nich trafi przed oblicze sprawiedliwości.

Warto dodać, że kierowca jadący z 3 promilami i tak nie pobił rekordu ostatnich dwóch tygodni. 29 sierpnia o godzinie 23.00 w Waksmundzie policjanci KPP Nowy Targ zatrzymali mieszkańca Waksmunda, który kierował skodą w stanie nietrzeźwym i miał aż 3,48 i 3,36 promila! Z kolei 2 września o godzinie 14.10 w Ludźmierzu policjanci zatrzymali mieszkańca Ludźmierza, który pomimo prawomocnego zakazu sądowego kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał aż 1,46 i 1,62 promila.