10POWIAT NOWOTARSKI. Marihuana, haszysz i amfetamina została znaleziona podczas kontroli drogowej w samochodzie 25 latka z Rabki-Zdroju. Mężczyzna został aresztowany i już jutro „spotka się" z prokuratorem.

- Wczoraj we wtorek o godzinie 22.30 w Rabce-Zdroju policjanci Komisariatu Policji z Rabki-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, należący do mieszkańca Rabki - Zdrój i ujawnili u niego narkotyki: 65 g marihuany, 12 g haszyszu i 44 g amfetaminy – wyjaśnia asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu . Dodaje, że sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnych aresztach do dyspozycji prokuratury. – Wciąż trwają czynności – zapewnił.
Warto dodać, że zatrzymana ilość narkotyków nie jest mała. Jedna porcja to z reguły ok. 1 do 2 gramów środka odurzającego.

***

- Nie będziemy wnioskować o areszt, nie zrobiła tego tez policja – wyjaśnia prokurator Zbigniew Gabryś, zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu. Podkreśla, że co prawda czynności trwają, ale sprawa nie jest zbyt interesująca. Po pierwsze mężczyzna ten nigdy wcześniej nie był karany, a po drugie ilość zatrzymanych przy nim narkotyków nie jest zbyt wielka. Do takich spektakularnych spraw na terenie naszego powiatu należało przed laty m. in. wykrycie fabryczek narkotyków w Nowym Targu, czy w Ponicach oraz zatrzymanie na zakopiance samochodu z 10 kg narkotyków i bronią.