1NOWY TARG. Dni targowe to dosłowny raj dla kieszonkowców. Zajęci zakupami ludzie często tracą pieniądze i dokumenty. Przekonał się o tym mieszkaniec Lipnicy Wielkiej i mieszkanka Raby Wyżnej.

Sobotni nowotarski jarmark to ogromny plac targowy z mnóstwem wielorakiego towaru, większy najpewniej od tego słynnego od wieków czwartkowego. Z pewnością takiemu obrotowi sprawy sprzyja wolna weekendowa sobota. Ruch jest ogromny i korzystają z tego bezlitośnie złodzieje.
W sobotę około godziny 11 w Jabłonce na policji zgłosił się mieszkaniec Lipnicy Wielkiej. Jak się okazało został on okradziony na nowotarskim jarmarku. - Nieznany sprawca ukradł mu etui wraz dokumentami: prawem jazdy wydanym w Austrii, dowodem rejestracyjnym wydanym w Austrii od samochodu ford galaxy – wyjaśnia asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Kolejną poszkodowaną tego ranka była mieszkanka Raby Wyżnej. Nieznany sprawca wykorzystując jej nieuwagę ukradł jej portfel z dowodem i gotówką, powodując tym samym straty w wysokości 300 zł.