4POWIAT NOWOTARSKI. Dziś rano w Bańskiej Niżnej rodzina odkryła zwłoki 22-latka. Młody chłopak zmarł nagle nocą w własnym domu. Sprawa jest na tyle tajemnicza, że prokuratura już zarządziła sekcję zwłok młodzieńca.

Policja nie udziela informacji w tej sprawie. – Mogę jedynie potwierdzić ten fakt – mówił w rozmowie z Podhale Region asp. Roman Wolski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Dodał, że sprawę już prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.
Zgon wygląda na naturalny, jednak był nagły i ze względu na młody wiek zmarłego musimy zbadać sprawę z punktu widzenia sądowo – medycznego. Została już zarządzona sekcja zwłok – wyjaśnia prokurator Zbigniew Gabryś, zastępca Prokuratora Rejonowego w Nowym Targu. Dodaje, że wiadomo już, iż młody chłopak wieczorem spożywał alkohol, dalsze okoliczności nie są do końca jasne. Rano się nie zbudził. Śmierć młodzieńca mogła, więc mieć np. charakter sercowy, jednak z drugiej strony w grę mógł wchodzić też alkohol, niewykluczone, że niewiadomego pochodzenia... Taki pojawia się coraz częściej na Podhalu.