20181017 095841 zPOWIAT TA20181017 095846TRZAŃSKI. 36-latka, który malował graffiti na budynkach zatrzymali policjanci. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- 15 października tuż przed godz. 23 zakopiańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące namalowania na elewacji budynku znajdującego się na ul. Krupówki tzw. graffiti. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili fakt naniesienia na elewacje kilku budynków różnorakich napisów, których wymowę zna zapewne tylko ich autor – relacjonuje asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

Chwile potem uwagę policjantów zwrócił przemieszczający się Krupówkami, zataczający się mężczyzna, który na twarzy oraz dłoniach miał ślady czarnej farby. - Grafficiarza pogrążyło odnalezienie ukrytej przez niego puszki po farbie, zapasowych dysz oraz zabrudzonej farbą należącej do niego odzieży. Policjanci zatrzymali 36 - letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wstępnie straty właściciele uszkodzonych budynków oszacowali na ponad 5 tysięcy złotych.
- Mężczyzna wczoraj przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. Przypomnijmy, że zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.