aresztowaniPOWIAT NOWOTARSKI. Policjanci z nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju do którego doszło w nowym Targu na kładce w rejonie Czarnego Dunajca.Sprawcom grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

Do rozboju doszło w środę nad ranem w Nowym Targu. Mężczyźni zostali zatrzymani już 18 pażdziernika. Usłyszeli oni zarzuty, a Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

- W środę nad ranem poszkodowani wracali do miejsca zamieszkania w Nowym Targu. Na kładce w rejonie rzeki Czarny Dunajec zostali zaatakowani przez nieznanych im mężczyzn, którzy kopali i bili ich po całym ciele, ponadto grożąc nożem zażądali wydania telefonów komórkowych. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli w przeciwnych kierunkach - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Podkreśla, że policjanci bardzo szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mieszkańcy Nowego Targu. - Następnego dnia mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione telefony komórkowe. Jeden telefon 21-latek w trakcie zatrzymania posiadał przy sobie, a drugi został znaleziony w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 26-latka.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art.280§2 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za rozbój (art.280§1 kk) grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk) podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.