44893336 506114253224226 3764267521859911680 nPOWIAT NOWOTARSKI. Fałszywy kurier usiłował wyłudzać pieniądze za niezamówiony towar z dewocjonaliami. Teraz policja poszukuje ewentualnych poszkodowanych.

- 25 października do Komisariatu Policji w Krościenku wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca gminy Ochotnica Dolna, wobec którego mężczyzna podający się za „kuriera” usiłował dokonać oszustwa wyłudzając opłatę w wysokości 59.90 zł za niezamówiony towar. „Kurier” poruszał się srebrną skodą na śląskich numerach rejestracyjnych. Według ustaleń funkcjonariuszy to 46-letni mieszkaniec województwa śląskiego – relacjonuje mł.asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Wyjaśnia, że oszustwo poprzedzone jest wcześniejszą rozmową telefoniczną wykonaną na numer stacjonarny, podczas której rozmówca uprzedza o dostarczeniu przez kuriera przesyłki, jednocześnie ostrzegając o konsekwencjach finansowych związanych z jej nieodebraniem.

- Koszt całej przesyłki w cenie 59,90 złotych, na przesyłce nie ma nazwy i adresu nadawcy, a album i modlitewnik nie mają nazwy wydawnictwa. Przesyłka zawiera: albumu 400 stron „Z Maryją przez III Tysiąclecie”, książeczkę zawierająca modlitwy i pieśni oraz figurkę Matki Bożej poświęconą na Jasnej Górze.

Rzecznik zapewnia, że ofiarami oszustwa padają najczęściej osoby starsze, sprawcy wykorzystują ich łatwowierność i brak czujności. - Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem prowadzi czynności w powyższej sprawie i prosi o kontakt osoby, które zostały oszukane lub wobec których podjęto próbę oszustwa.