dsc 0446 7 0POWIAT NOWOTARSKI. W niedzielę po południu funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował 41-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. Podczas wykonywanych czynności policjanci w bagażniku znaleźli trzy worki parciane z nielegalną krajanką tytoniu. Za przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

- Mężczyzna niedawno zakupił nielegalny towar o wadze 40 kg na terenie Nowego Targu. Funkcjonariusze wraz z kierującym udali się w miejsce transakcji, gdzie po chwili przyjechał również 29-letni mieszkaniec Gminy Nowy Targ, który sprzedał nielegalny tytoń. W związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego obaj mężczyźni zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania i pracy 41-latka znaleziono jeszcze 250 gramów tytoniu i 12 paczek papierosów nieoznaczonych wymaganymi znakami akcyzy. Jak się okazało proceder ten trwał już od dłuższego czasu, a transakcja zawarta była nie pierwszy raz - relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.dsc 0448

 Rzecznik wyjaśnia, że następnego dnia usłyszeli zarzuty nabycia, przewożenia i przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy tj. art. 65§1 kks. Za popełnione przestępstwo skarbowe zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.