opowiemciozbrodniPODHALE. Zbrodnia popełniona przez 22 latka na 16 latku po festynie strażackim w Zębie w 2014 roku poruszyła całe Podhale. Zabójstwu został poświęcony jeden z odcinków programu dokumentalnego pt. „Opowiem Ci o zbrodni”. Będzie on wyemitowany w najbliższą środę, 21 listopada o godz. 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Program ten składa się z 6 odcinków, w których o prawdziwych zbrodniach, które wydarzyły się w Polsce, opowiadają znani autorzy powieści kryminalnych. Ten o zbrodni z Zębu jest ostatni z serii.

W najbliższym odcinku, autor powieści kryminalnych i scenarzysta Igor Brejdygant opowie o zbrodni, która wydarzyła się w miejscowości Ząb na Podhalu w 2014 roku.

Zabójca inspirował się czynami seryjnego mordercy Teda Bundy’ego i teledyskiem rapera Ice Cube’a.

Opis odcinka: Strażacki festyn w Zębie na Podhalu, sierpień 2014 rok. Marcin, 16-letni chłopak prosi 22-letniego mężczyznę o podwiezienie do domu. Nastolatek zasypia w aucie nieznajomego, a następnie ginie od zadanych ciosów w głowę. Morderca pozbywa się ciała ofiary, wyrzucając je na leśną drogę. W sądzie oskarżony tłumaczy, że chciał sprawdzić, jak to jest kogoś zabić. Ujawnia fascynację postacią seryjnego mordercy Teda Bundy’ego, a także psychodelicznym teledyskiem „Sasquatch” rapera Ice Cube’a.

Tutaj zapowiedź odcinka w formie filmiku.