IMG 0483 1OSZUSTWO. Do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjantów – raz Naczelnika IV Wydziału Śledczego, Zastępcę Naczelnika lub funkcjonariusza I Komisariatu Policji. Fałszywy policjant podczas rozmowy informował o zatrzymaniu osób usiłujących dokonać kradzieży z konta bankowego rozmówcy.

Następnie rozpytywał odnośnie środków zgromadzonych na rachunku bankowym i posiadanych w domu oszczędności. Oszust przekonywał, że dane osobowe złodziejom zostały przekazane przez pracownika banku. Poinformował również, że w najbliższym czasie ktoś przyjdzie do miejsca zamieszkania rozmówcy, aby wykonać dalsze czynności i zabezpieczyć pieniądze na koncie bankowym. Dodatkowo przekonywał, że nie mają się czego obawiać, bo mieszkania są obserwowane przez policjantów.

PAMIĘTAJ !

Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!
Nigdy w takich sytuacjach i osobom nieznajomym nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN, loginów i haseł!
Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer, opowiedz o tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!
mł.asp.Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.