17 153874POWIAT NOWOTARSKI. Młodzież i dzieci z 3 placówek oświatowych w Rabce – Zdroju odwiedził funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W trakcie spotkań przestrzegał uczniów przed zażywaniem narkotyków i innych środków odurzających.

Szkoła Podstawowa nr 1, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 była miejscem owych prelekcji przeprowadzonych przez chor. SG Zbigniewa Krzysztofka z Placówki SG w Zakopanem.
- W trakcie zajęć funkcjonariusz przybliżył uczniom, jakie konsekwencje może nieść za sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy. Przedstawił również metody walki z narkomanią oraz konsekwencje prawne związane z posiadaniem środków odurzających. Na zakończenie zajęć zaciekawiona młodzież zadawała wiele pytań dotyczących omawianej tematyki, jak również związanych z codzienną służbą w Straży Granicznej – relacjonuje kpt. SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.