ognisko19JABŁONKA. Policjanci  z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali  46-letniego mieszkańca tej miejscowości, który w kotłowni rozpalił ognisko i groził swoim rodzicom. Mężczyzna usłyszał zarzuty i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do takiego zdarzenia doszło w czwartek przed północą,  w jednym z domów w Jabłonce. Pijany  46-latek  po powrocie do domu rozpalił w kotłowni ognisko. Ogień spowodował bardzo duże zadymienie w całym budynku, gdzie na piętrze spali jego rodzicie. Na szczęście przebudzili się i w porę wezwali pomoc.

Strażacy ugasili ogień, a policjanci zatrzymali 46-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, bardzo agresywny, wyzywał i groził swojej rodzinie. Jak się okazało, nie była to pierwsza sytuacja, kiedy delikwent pod wpływem alkoholu rozpalał ognisko w domu, awanturował się i groził swoim rodzicom.

- Wobec 46-latka prowadzone jest już postępowanie w sprawie znęcania nad rodziną – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP.  - W piątek zatrzymany usłyszał zarzuty z narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, tj. art. 160§1 k.k.  oraz znęcania się tj. art. 207 § 1 k.k.,  za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.