oparzony191NOWY TARG. Burmistrz Nowego Targu wyznaczył nagrodę w wysokości 2.000 zł za wskazanie sprawcy, który porzucił plastikowe pojemniki na os. Niwa w Nowym Targu.

Przypomnijmy, że 13. marca br., podczas likwidacji „dzikiego wysypiska”, pracownik Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji został poparzony substancją żrącą, która znajdowała się w plastikowych pojemnikach porzuconych wraz z oponami na os. Niwa.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat okoliczności powstania powyższego „dzikiego wysypiska” proszone są o kontakt z Panem Dariuszem Jabconiem, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tut. Urzędu tel. 18 26 11 290 lub z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu – głosi komunikat.

O groźnym w skutkach wypadku pisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/prawo/26223-pracownik-zieleni-poparzony-chemikaliami-trafil-do-szpitala

Poparzony pracownik nadal przebywa w krakowskim Szpitalu im. Żeromskiego, pod opieką lekarzy z oddziału okulistycznego. Jego ogólny stan się poprawia, ale procesy gojenia oparzeń mogą potrwać jezcze długo. Konsekwencją głupoty nieznanego sprawcy mogą być  dla ofiary wypadku problemy ze wzrokiem. 

Fot. KPP Nowy Targ