potrackrosc19KROŚCIENKO. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 1. kwietnia, około godziny 21.00, w Krościenku nad Dunajcem. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic Kozłeczyzna i Leśna, jadący od strony Szczawnicy kierowca volkswagena potrącił 62-letniego mężczyznę. Mimo udzielonej pomocy, pieszy zmarł na miejscu.

Ofiara śmiertelnego wypadku to mieszkaniec Krościenka. Mężczyzna przechodził przez jezdnię wspólnie z kolegą, który zdążył opuścić przejście. Potrąconemu 62-latkowi pomocy udzielała załoga pogotowia ratunkowego, lecz, niestety, obrażenia były śmiertelne.

24-latek z gminy Ochotnica Dolna, który kierował samochodem, był trzeźwy – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. Jak twierdzi, nie zauważył przechodzących przez jezdnię mężczyzn.  

potrackrosc191

Dopuszczalna prędkość w miejscu  potrącenia to 50 km/h. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze  pod nadzorem prokuratora. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kierowca volkswagena stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Zgodnie z art. 177 k.k. za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Fot. KPP Nowy Targ