falszpol19NOWY TARG. Osoba podszywająca się pod policjantkę nie przestaje dzwonić na numery stacjonarne seniorek w Nowym Targu. Jednego dnia oszustka wykonała kilka takich telefonów. Ale działania profilaktyczne i informacyjne ostrzegające przed oszustami przynoszą coraz lepsze efekty. 

- W trakcie rozmowy fałszywa policjantka powiadomiła starszą panią, że na terenie Nowego Targu grasuje gang, który wyłudza pieniądze z kont bankowych – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. - Oszustka wypytywała kobietę o posiadane konta w banku.  Kazała wybrać numer na policję i potwierdzić całą sytuacje. Starsza pani poinformowała rozmówczynię, że nie jest w stanie tego zrobić, kiedy dzwoniąca blokuje jej linię i zakończyła rozmowę.

W innym przypadku fałszywa policjantka poinformowała seniorkę, że  została rozbita grupa przestępcza i posiada ona dużą ilość dowodów osobistych, w tym również dowód osobisty kobiety. Nowotarżanka, nie dając się wciągnąć w dyskusję, oświadczyła, że ona swój dowód ma przy sobie i rozłączyła się.

Obie seniorki o całej sytuacji powiadomiły nowotarską policję.

Metody stosowane przez oszustów cały czas się zmieniają.

Przypominamy!

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach i nie prosi o przelewanie pieniędzy!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, nie informuj o posiadanych kontach w banku i oszczędnościach!

Nie przelewaj obcym osobom pieniędzy!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, haseł, numerów PIN i nie zakładaj kont w banku!