zlodzuj19POWIAT NOWOTARSKI. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotarskiego, który kradł na terenie Nowego Targu i Szaflar. Został zatrzymany przez policjantów, a następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży na łączną kwotę ponad 6 tysięcy złotych. 

Do nowotarskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o dokonanej 1. kwietnia br. kradzieży bezprzewodowych głośników o wartości 1.200 złotych z jednego ze sklepów na terenie miasta. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tutejszej jednostki. 

- Prowadzone czynności i analiza zebranego materiału dowodowego  doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawcy – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej KPP. – Jest to 48-letni mieszkaniec powiatu. Jak się później okazało, to nie jedyna kradzież, jaką mężczyzna miał na swoim sumieniu. Przez minionych sześć miesięcy ukradł pięć akumulatorów, dwie felgi aluminiowe, odzież, alkohol, klucz pneumatyczny i  głośniki.  Łączna wartość skradzionych rzeczy to ponad 6 tys. złotych. 13. kwietnia zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży,  za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.