rogozwypad191ROGOŹNIK. Na drodze wojewódzkiej nr 957 w Rogoźniku, wczorajm ok. godz. 18.00m doszło do wypadku, który omal nie skończył się tragicznie. Jego skutki są opłakane, a sprawca – mocno poszkodowany.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej KPP ustalili, że mężczyzna kierujący osobowym oplem, jadąc w kierunku Nowego Targu,  z  nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka busem marki Mercedes-Benz.  Ten bus relacji Rabka-Zdrój – Czarny Dunajec – Nowy Targ, w którym jechało 10 pasażerów, zjechał do rowu i przewrócił się na bok. 

rogozwypad192

Najbardziej poszkodowany jest kierowca opla – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu. Niezbędna była pomoc strażaków, aby wydostać mężczyznę z zakleszczonego pojazdu. 36-latek jechał sam i został przewieziony do szpitala. Pozostałym osobom nic poważnego się nie stało, a ewentualna pomoc została udzielona na miejscu. Do zderzenia doszło poza obszarem zabudowanym, na prostym odcinku. Droga przez kilka godzin była zablokowana, a objazd został wyznaczonym przez centrum miejscowości. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Przyczyny i okoliczności tego groźnego wypadku ma wyjaśnić wszczęte postępowanie, a pomogą w tym dokładne oględziny  pojazdów i miejsca zdarzenia.

rogozwypad193

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – przypomina policja. Jeżeli zagrożone jest życie i zdrowie wielu osób sprawca może odpowiedzieć za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym i  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 (jeżeli sprawca działa nieumyślnie to od 3 miesięcy do lat 5) lub za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (jeżeli działa nieumyślnie do 3 lat).

Apelujemy o bezpieczną jazdę i zachowanie ostrożności  na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Fot. KPP Nowy Targ