narkotsob191GMINA NOWY TARG, NOWY TARG. Różne rodzaje narkotyków i dopalaczy zajęli ostatnio nowotarscy policjanci, prowadząc czynności służbowe. Takie interwencje zdarzyły się na terenie gminy Nowy Targ i w samym mieście.

W jednej z miejscowości gminy funkcjonariusze zastali na alkoholowej libacji czterech mężczyzn w wieku od 17 do 36 lat. Interweniowała natomiast osoba, której mieszkania towarzystwo nie chciało opuścić.  Jeden z biesiadników – lokator – wykazywał agresję i nie stosował się do wydawanych poleceń , na dodatek znieważył policjanta.

Jak się okazało, ten 20-latek urządził sobie w mieszkaniu małą plantację marihuany.

narkotsob192

Sadzonki jeszcze nie były duże, jednak w Polsce uprawa marihuany jest zabroniona – informuje Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP.  Starszy kolega dobrowolnie wydał policjantom swoją działkę narkotyku. 20-latek natomiast usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy  i uprawy ziela konopi, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, pomimo młodego wieku miał już konflikt z prawem. Natomiast 36-latek odpowie za posiadanie marihuany. Grozi za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

mnarkotsob193

Tego samego dnia wieczorem, podczas czynności służbowych, policjanci ujawnili w mieszkaniu na terenie Nowego Targu kolejne narkotyki. Łącznie zabezpieczyli blisko 6 gramów metamfetaminy, ponad 12, 5 grama dopalaczy i działkę marihuany. W związku z posiadaniem nielegalnych substancji zatrzymano kobietę i mężczyznę. W poniedziałek obydwoje usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

narkotsob194

Nowotarżanin nie pierwszy raz miał styczność z narkotykami i jest dobrze znany funkcjonariuszom. Dodatkowo odpowie on za handel narkotykami, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Fot. KPP Nowy Targ