P3360671RABKA ZDRÓJ. W niedzielę około godziny 18.00, na ulicy Poniatowskiego w Rabce-Zdroju, kierowca motocykla potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawcy poszukuje policja.

Jak ustalono, 57-latka szła lewą stroną jezdni, gdy nagle z naprzeciwka nadjechał motocykl typu cross (prawdopodobnie Ktm) i doszło do potrącenia. Mężczyzna spadł z pojazdu, a motocykl się przewrócił. Jednak sprawca szybko wstał i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanej.

Kobietą zajęli się przechodnie, następnie  została ona przewieziona do szpitala. Akurat, gdy doszło do potrącenia, nadjechał drugi motocyklista, który - widząc co się dzieje - również się oddalił.

Jak informuje rzeczniczka nowotarskiej KPP, mł. asp. Dorota Garbacz, policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku i ustalają kierującego. W chwili zdarzenia kierowca miał na sobie czarny kombinezon i pomarańczowy kask. Motocykl był pomarańczowy i nie miał tablicy rejestracyjnej.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat sprawcy potrącenia, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Rabce-Zdroju pod numerem tel. 18 2676220.