zlodzskarb191NOWY TARG. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu 25. września przyjęła zgłoszenie o kradzieży pieniędzy ze skarbonek znajdujących się  w jednym z kościołów w gminie Nowy Targ. Podejrzenia proboszcza wzbudziły znalezione wewnątrz skarbonek metalowe blaszki oklejone taśmą dwustronną, do których przyczepione były monety i banknoty.

Kiedy sytuacja się powtórzyła, proboszcz postanowił ten fakt zgłosić na policję – informuje asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa nowotarskiej KPP. Policjanci po przyjeździe na miejsce i obejrzeniu zapisu z monitoringu  od razu rozpoznali sprawców. Była to para doskonale znana funkcjonariuszom, która na swoim koncie miała już wiele kradzieży. 26-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna z Nowego Targu znaleźli kolejny łatwy sposób na życie. Tym razem kradli pieniądze ze skarbonek za pomocą metalowych blaszek oklejonych taśmą dwustronną, które zawieszone na sznurku wkładali przez otwór przeznaczony do wrzucania monet. Kiedy monety i banknoty przykleiły się do blaszek, wyciągali je za pomocą sznurka i zabierali zdobycz. Jak ustalono, proceder trwał od lipca br., a sprawcy  ukradli łącznie blisko 2 tys. złotych.

zlodzskarb192

W środę rano zostali oni zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 5 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów prowadzonego postępowania.

Fot. KPP Nowy Targ